Píšťany 14.-15.5.2022

Po jednoleté pauze jsme se zase vydali na pískovnu v Píšťanech, kde se v této době ke tření shromažďují candáti. Cíl pro focení tedy byl jasný. I tentokrát jsme to pojali s přenocováním a večerním grilováním, u kterého jsme samozřejmě vymysleli nejednu další potápěčskou výpravu. :-) .

Leštinka 30.4.2022

Dostal jsem pozvání, abych na čarodějnice přijel na Leštinku na akci DSD a večer tu měl přednášku o Ománu. Zbalil jsme si tentokrát tedy kromě potápění i svůj ománský přednáškový oděv a hurá na Leštinku. Když dorážíme na místo, tak se do vody už chystá celkem dost lidí, jdeme se tedy taky rychle nastrojit a hurá do vody.

Borek 26.2.2022

Borek se začíná stávat naším testovacím místem pro techniku před odjezdy na zahraniční výpravy. Na podzim zde Pavel testoval pouzdro na foťák před odjezdem do Ománu a teď po kompletní výměně o-kroužků před odjezdem na Bonaire. Tentokrát však lom nemáme jen sami pro sebe, ale je zde celkem dost dalších potápěčů.

Lomeček 30.1.2022

Tak jako každý rok v lednu jsme i letos vyrazili na ponor na Lomeček. Pod ledem tu vždy bývá perfektní viditelnost a ideální podmínky pro focení. Letos bohužel přišla obleva a led je jen na necelé polovině lomu. Už ze břehu to vypadá, že to nebude žádná sláva a kolega, který právě vylézá z vody, nám to potvrzuje. Ale když už tu jsme, tak do vody samozřejmě jdeme.

Omán 2021

Podmořské fotografie z výpravy na Daymaniyatské ostrovy v Ománu v listopadu 2021.

Článek o tom jak celé dobrodružství v Ománu probíhalo najdete zde.

Borek 28.10.2021

Pavel ve Španělsku vytopil foťák a nějak se nám nepodařilo zjistit, kudy tam nateklo. Před odjezdem do Ománu jsme to tedy potřebovali vyzkoušet v nějaké větší hloubce. A tak jsme na státní svátek vyrazili na Borek. Vzhledem k pěknému počasí jsme předpokládali, že zde bude spousta potápěčů, ale po příjezdu zjišťujeme, že opak je pravdou. Je tu jen pět dalších potápěčů a tři už lezou z vody včetně Radka. Viditelnost je prý perfektní, tedy alespoň do hloubky 15 metrů, pak se to prý horší.

Jezerní důl 17.10.2021

V neděli brzy ráno jsme tedy vyrazili na lokalitu zvanou Jezerní důl. Na místě jsme měli sraz už v osm hodin, abychom vše stihli. Nejdříve bylo potřeba natáhnout sestupové lano jelikož úpadnice má sklon 50° a je pokryta popadanou sutí, takže pohyb po ní bez přidržování se lana je skoro nemožný. Samozřejmě je potřeba sem nanosit veškeré potápěčské a fotografické vybavení, což jsme nemohli dělat sami, jelikož by nám na potápění nezbyly síly, no a tahat to pak po dekompresním ponoru nahoru už vůbec nejde.

Stránky