Velmi často slýchám větu: "Dej mi vědět až někam pojedeš potápět, já bych jel taky". Jelikož jezdím potápět prakticky každý víkend, není v mých silách vždy obvolávat několik desítek lidí. Zde tedy najdete dlouhodoběji plánované potápěčské akce, pokud se některé z nich budete chtít zúčastnit, neváhejte mě kontaktovat. Pokud tu na nejbližší dobu není nic uvedeno, neznamená to, že se nic neděje, ale dost často plánuji kam pojedu potápět na poslední chvíli podle aktuální viditelnosti a počasí. Klidně se tedy ozvěte kdykoliv a můžete se přidat. Nebo je samozřejmě po dohodě možné naplánovat výlet na lokalitu, která by vás zajímala a to nejen v Čechách.
 
Tak doufám, že se brzy uvidíme někde u vody.
 
 

Bonaire 12.-26.1.2025

Karibský ostrůvek Bonaire nás v minulosti doslova nadchnul a i proto jsme ho navštívili už třikrát. Ani v roce 2025 nevynecháme návštěvu tohoto potápěčského ráje. Bonaire je malý ostrov v Karibiku, který je součástí Holandských Antil (Aruba, Bonaire, Curacao), někdy se tomu také říká karibské ABC. Tento malý ostrůvek, který má jen 288 km² je ve skutečnosti potápěčským rájem, kam míří na ponory potápěči z celého světa. Na ostrově je více než 85 potápěčských lokalit, z nich většina je dostupná přímo ze břehu. Nejlepší je ale ta potápěčská svoboda, můžete se totiž doslova potápět kdy chcete a kolikrát denně chcete. Máme zde totiž půjčená terénní auta s korbou na potápěčské vybavení, na dive centru si vyzvednete plné lahve a můžete se volně pohybovat po ostrově a vybírat si lokality, kde se chcete zanořit a to v jakoukoliv denní i noční hodinu. 

Maledivy (rodinné s dětmi) 1.-15.3.2025

Již při naší první výpravě na Meledivy v roce 2023 jsme si říkali, že by bylo super se sem vydat i s dětmi. Tato naše myšlenka se později začala líbit i našim kamarádům, a tak jsme na rok 2025 připravili speciální výpravu do tohoto ostrovního ráje právě pro rodiče s dětmi. Termínově jsme to udělali na jarní prázdniny, aby děti tolik nezameškaly ve škole (týden prázdniny a týden se omluví ve škole). Na této výpravě tedy nebudeme potápět tolik jako na jiných, ale budeme se spíše věnovat dětem. Budeme s nimi šnorchlovat, pozorovat žaraloky, užívat si bílých korálových pláží s minimem turistů a vyrážet na spoustu výletů. Domovem se nám na 12 nocí stane domorodý ostrůvek Dhangethi, kde nebudeme ubytovaní na luxusním resortu, ale v místním dive centru případně u místních v blízkém okolí.

Maledivy 15.-29.3.2025

Na Maledivách jsme byli už dvakrát a pokaždé to byla výprava plná nových zážitků pod vodou i nad ní. Nezvolili jsme safari loď jako většina českých potápěčů, kteří na Maledivy míří, ale pobyt na domorodém ostrově, což se ukázalo jako dobrá volba, jelikož jsme přibližně za stejné peníze měli místo týdenního 14-ti denní pobyt s denními výjezdy na potápění na ty nejhezčí lokality jihu Ari atollu, kam míří i většina safari lodí. Výpravu v roce 2025 tedy pojmeme podobně s tím, že přidáme navíc ještě jeden ponor na žraloky u Hulhumal, což opravdu stojí za to!!! Report o naší  výpravě na Maledivy z roku 2023 (rok 2024 ještě nemám zpracovaný) najdete zde.

Bahrajn 26.10.-3.11.2024

Bahrajn je malá ostrovní země v Perském zálivu, která není potápěčsky zatím moc známá. Přesto má smysl se sem za potápěním vydat a to hlavně ze dvou unikátních důvodů. Tím prvním je lovení perel! To má v Bahrajnu více jak 2000 let dlouhou tradici a dnes si zde každý potápěč či šnorchlař může po zaplacení povolení vylovit vlastní perly. Tedy přesněji řečeno může při ponoru nasbírat až 60 perlorodek, které si pak následně na lodi otevře a perly, které v nich najde, jsou jeho. No tohle přece musíme vyzkoušet a zažít! ;-) V rámci této naší výpravy se na lovení perel vydáme dokonce hned 2x a to na dvě různé lokality, kde se perlorodky nacházejí. A kdo by se chtěl o lovení perel dozvědět ještě více, tak může v Bahrajnu kousek od našeho hotelu navštívit Muzeum lovení perel. Věřím, že všichni budeme mít na lov štěstí a odvezeme si z Bahrajnu hněd několik perel. :-) 

Španělsko - Illes Medes 13.-22.9.2024

I tento rok v září vyrazíme nejen za potápěním do španělského L´Estartitu. Potápět se budeme opět v podmořské rezervaci Illes Medes, kde to doslova překypuje životem, tolik ryb jako tady neuvidíte nikde jinde ve Středozemním moři. Určitě zde uvidíte spoustu přítulných kaniců, murény, ropušnice, ale také třeba hejna barakud, sardinky, rejnoky, kranasy a mnohé další mořské živočichy.

Jordánsko 31.5.-9.6.2024

Výprava do Jordánska v listopadu 2023 se více než vydařila a tak se sem příští rok vypravíme znovu. ;-) Jordánsko má sice jen 26 kilometrů dlouhé pobřeží u Rudého moře, přesto toho však nejen potápěčům nabízí více než dost. Pod vodou je kromě klasického života rudého moře totiž i spousta vraků, které zde vznikly díky jordánskému králi, který byl vášnivým potápěčem. Asi nejznámějším je vrak 74 metrů dlouhé nákladní lodi Cedar Pride, který je dostupný i ze břehu.

Thajsko 17.2.-2.3.2024

Thajsko, neboli celým názvem Thajské království, je jednou z vyhlášených zemí na potápění v oblasti jihovýchodní Asie. Asi nejlepší potápění je v Andamanském moři u ostrovů, které jsou od pobřeží vzdálené přes 60 kilometrů. A tyto Similanské a Surinské ostrovy budou i jedním z hlavních cílů naší výpravy do této překrásné země. Potápět se ale budeme i v oblasti Phuketu a navštívíme tak ty nejlepší lokality, které tato část jižního Thajska nabízí. Podnikneme i několik suchozemských výletů, tak abychom z Thajska viděli to nejlepší a nejzajímavější.

Maledivy 6.-20.4.2024

Na Maledivy jsme se prvně vydali v roce 2023 a byla to nádherná výprava plná nových zážitků pod vodou i nad ní. Nezvolili jsme safari loď jako většina českých potápěčů, kteří na Maledivy míří, ale pobyt na domorodém ostrově, což se ukázalo jako dobrá volba, jelikož jsme přibližně za stejné peníze měli místo týdenního 14-ti denní pobyt s denními výjezdy na potápění na ty nejhezčí lokality jihu Ari atollu, kam míří i většina safari lodí. Výpravu v roce 2024 tedy pojmeme podobně s drobnými změnami, tak aby byla potápěčsky ještě atraktivnější a díky změně ubytování bude dokonce i levnější!!!

Stránky