Egypt 2017

Loni na podzim jsme se vydali potápět do egyptské Marsa Alam, když jsme začali plánovat kam se před zimou vydáme ohřát letos, hned několik loňských účastníků projevilo zájem vrátit se sem. Prostě kombinace dvou dopoledních ponorů a odpoledního „lenošení“ u bazénu s konzumováním drinků zahrnutých v all inclusive nám plně vyhovovala a tak jsme i letošní podzim vyrazili sem. Letos se nás dalo dohromady celkem deset, pět repetentů a pět noviců.

Let byl letos lepší jak loni, jednak nám to z Prahy odlétalo hned po půlnoci a tak jsme získali prakticky den pobytu navíc a druhak letos nebylo žádné brutální zpoždění, takže jsme odlétali všichni skoro střízliví. No ale o nějaké to vzrušení v letadle jsme se samozřejmě museli postarat, konkrétně tedy Kačka, která díky nevolnosti a neustálému zvracení naplnila několik pytlíků a dokonce dostala k dispozici celou trojsedačku, aby mohla ležet. Nakonec se z toho vyklubala nejspíše lehká otrava nakládanými houbami, poučení pro příště, houby před odletem nepapat. ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potápění jsme si opět domluvili přes česko-polskou základnu 3WILL, kde jsme loni byli maximálně spokojeni. Šárka už zde sice nepůsobí, ale Miloš nám jako guida přidělil Gimiho, který byl také suprový a plně respektoval naše fotografické potřeby, tedy velmi pomalé potápění. K vidění toho pod vodou bylo opět hodně, kromě takové ty rudomořské klasiky jsme viděli i několik méně obvyklých živočichů, třeba vějířníky, hadaře, či některé méně obvyklé druhy slizounů. Samozřejmě jsme potkali i mnoho karet, které se zde potápěčů vůbec nebojí, nebo třeba také rovnou tři různé druhy ježíků. Při nočních ponorech nám pak pěkně pózovali hlavonožci, potkali jsme jak chobotnice a sépie, tak i olihně. Jen na toho dugonga jsme zase neměli štěstí a to ho zde viděli jen den před naším příletem! Tak že bychom si to dali příští rok do třetice???

No a samozřejmě to opět nebylo jen o potápění, většina z nás se vydala na výlet do pouště na terénních čtyřkolkách, kde jsme znovu navštívili beduínskou vesnici, tentokrát i se západem slunce. A část výpravy dokonce vyrazila za egyptskými památkami do slavného Luxoru.

Prostě i letos se to vydařilo na jedničku, tak co nepřidáte se k nám na některou z následujících výprav?

Podvodní fotografie najdete zde.