Vidnava - Štachlovice 4.8.2018

Při obědě jsme přemýšleli, kde bychom mohli udělat druhý ponor, moc možností už tu není. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit na lom v nedalekých Štachlovicích, kde jsem se zatím ještě nepotápěl. I tady je samozřejmě spousta koupačů, ale díky blížící se krátké letní bouřce se to na chvíli vylidňuje.

Viditelnost nahoře se dá srovnat s lomem Rampa, dole to je o něco horší, ale zhruba tři metru tu také jsou. Lom je však hlubší, dostáváme se až do hloubky necelých 22 metrů. Nejzajímavější jsou tu záclonky z usazenin, které se tvoří na potopených stromech a dalších předmětech. Vzhledem k jejich zachovalosti je jasné, že se tady moc lidí nepotápí. Nahoře je to na život trošku zajímavější, potkávám pár okounů, hejno malých rybiček, nejspíše slunek a mihne se přede mnou jedna menší štička, která ale hned mizí. Záhadou pro mě je, proč se tady někdo zbavil malé cirkulárky.

I tady kluci dělají dobrý skutek, když majiteli stánku s občerstvením hledají utopené klíče, povedlo se a tak je po ponoru čekala orosená odměna. ;-)

V neděli jsme se už nakonec nezanořili v plánu byli sice Heřmandy, ale když jsme tam dorazili, tak ve vodě byl asi milion nurků a voda vypadala strašně, zkusili jsme ještě kouknout na Hartu, ale tady by to byla čistá hmatovka. Takže jsme uvedli v praxi heslo: „Všechno dobře dopadlo, potápění odpadlo!“ a udělali si fajn grilovačku.

Komentáře

No Avatar
Pavel Š. (neověřeno) on Ne, 08/19/2018 - 09:48

Dobrý den. Mohl bych vás prosím kontaktovat? Jde o dotaz na ponor. Naléhavé. Můj e-mail: Pavel.smida@seznam.cz. Děkuji.