Španělsko 2021

Po roční pauze způsobené covidem, kdy jsme v roce 2020 na poslední chvíli nemohli do Španělska vycestovat, jsme se letos konečně dočkali. Cesta byla sice kvůli různým opatřením a potvrzením trošku komplikovanější, ale po necelých 24 hodinách jsme všichni v pořádku dorazili do L´Estartitu. Letos se akce zúčastnilo celkem 52 osob, z nichž bylo 32 potápěčů a 6 freediverů.

Ve vnitřních prostorách bylo sice povinné nosit roušky, ale žádná jiná omezení tu nebyla, takže jsme si potápění, návštěvu restaurací, výlet do Barcelony, výšlapy po okolí i válení na pláži či u bazénu, mohli plně vychutnat. I když bylo občas pod mrakem, tak nám počasí celkem přálo a dalo se potápět ve všech dnech, akorát jsme několikrát díky velkým vlnám museli jet na jinou než původně plánovanou lokalitu. U freediverů si však vlny vybraly svou daň v podobě ztráty ploutví a masky při převrhnutí jejich kajaků, ale to jsou povolené ztráty. ;-)

Voda byla i díky počasí letos trošku kalnější, ale množství ryb to bohatě vynahradilo. Ještě nikdy jsem tu neviděl tolik barakud jako letos! Při jednom z ponorů jsme se s Pavlem dostali do hejna, které mělo okolo tisíce kusů!!! Něco takového jsem před tím zažil jen v Indonésii na Una Una na lokalitě Apollo. Hejno občas kroužilo v klasickém víru a někdy plavalo kousek pod hladinou. Dokonce nás barakudy pustily mezi sebe i my jsme mohli plavat uprostřed hejna, obklopeni rybami ze všech stran. To je prostě nepopsatelný zážitek. :-) Samozřejmě nechyběli všudypřítomní a přítulní kanici, murény, ropušnice, letos se mi také podařilo dostat do těsného kontaktu s rejnokem sibou a prvně jsem pod vodou viděl i mořského vlka. No a našli jsme samozřejmě i několik druhů mých oblíbených nahožábrých plžů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemohly chybět ani gurmánské zážitky, covid se sice na místní gastronomii negativně podepsal a některé restaurace, včetně mých oblíbených, tuhle těžkou dobu nepřežily, ale zase jsme díky tomu navštívili několik nových podniků. Nevynechali jsme ani návštěvu michelinské restaurace Les Corones (v této době velmi zajímavý název, že :-)), kde si pravidelně pochutnáváme na místních specialitách již několik let.

Naše potápěčská skupinka letos zvládla udělat celkem 244 ponorů, přičemž nejvýkonnější jedinci dali během šesti dnů 14 ponorů. Cena ponoru po slevách vyšla na 31 EUR, přičemž normální cena je 42 EUR. Na příští rok již máme opět rezervovaný termín a to od 2. do 11. září 2022. Zatím bohužel nemám pro příští rok přesnou cenu, jelikož ceny ubytování bude hotel stanovovat až po novém roce. Dá se ale očekávat, že díky tomu co se všude děje, půjde cena trošku nahoru. Přesto výlet a potápění v této podmořské rezervaci v poměru cena a výkon vyjde určitě stále velmi výhodně. Již nyní si u mě můžete vytvořit předrezervaci, aby na vás zbylo místo, jelikož už teď je třetina míst rezervována.

Tak zase za rok, na Medesách!!!

P.S.: Fotografie naleznete ve stejnojmenné fotogalerii zde.