Španělsko 2019

Ani v letošním roce jsme nemohli vynechat již tradiční záříjové potápění ve španělské podmořské rezervaci Illes Medes. Letos se nás dala dohromady skupina celkem 57 účastníků, z nichž bylo 32 potápěčů a od loňska se nám rozrostla i skupinka freediverů, kterých letos vyrazilo již 6. Cestu autobusem tam i zpět jsme letos zvládli v rekordním čase bez jakýchkoliv zádrhelů a zdržení.

Přiznám se, že jsem měl trošku obavy z nového ubytování, přece jen to byla změna po více než dvaceti letech a spousta pravidelných účastníků již byla na starý hotel zvyklá. Obavy ale byly zbytečné, nový hotel byl mnohem lepší a modernější a snad všichni účastníci si ho velmi chválili i díky klidnějšímu prostředí. Některým sice trošku chyběl bar u bazénu, ale každý si nakonec zvykl přinést si k bazénu vlastní pivo či víno. Pravdou je, že jsme si spíše než bazén oblíbili dětské brouzdaliště, které díky své malé hloubce bylo ideální na sezení na dně a hrana nám pak sloužila jako improvizovaný bar na odkládání drinků. Část účastníků také využívala možnost zapůjčit si na hotelu jízdní kolo jen za symbolické 1 EURo na den.

Potápěli jsme se opět přes potápěčské centrum La Sirena a jako každý rok jsme od nich měli perfektní servis a na výběr bylo z mnoha možností ponorů. Dva dny nám ale ne úplně přálo počasí, moře se celkem rozvlnilo, a tak jsme jedno odpoledne a jedno dopoledne nemohli potápět. To se projevilo i na celkovém počtu ponorů, kterých letos naše skupina udělala celkem 217, tedy o něco méně než loni. Přesto ponor vyšel na krásných 28 EUR místo standardních 42 EUR.

Skupinka freedivistů se na letošní výpravu velmi dobře připravila a vzala si s sebou nafukovací kajaky, aby se k ostrovům mohli dostat pomocí vlastních sil a pobývat tam jak dlouho se jim bude líbit. A podle jejich vyjádření se jim tam opravdu líbilo. Na krátké video z jejich akcí na Illes Medes můžete kouknout zde: https://www.apneasite.cz/illes-medes-2019-video/

Ne všechno jsme ale letos stihli... Nestihli jsme si udělat grilovací párty u bazénu (je zde k dispozici pěkný grilovací koutek); nevyrazili jsme na výlet do Barcelony a hlavně jsme si cestou zpět v autobusu nezazpívali (i když jsme to částečně vynahradili několika vtipnými telefonáty kamarádům, kteří s námi letos nejeli). Nezbývá tedy než se do Španělska příští rok opět vypravit ;-)

Termín na hotelu i na potápěčském centru již máme zarezervovaný. Příští rok vyrazíme ještě o pár dní dříve než letos, odjez z ČR bude v pátek 28. srpna 2020 a návrat zpět v neděli 6. září 2020. Vzhledem k tomu, že tam budeme ještě částečně v hlavní sezóně, tak se malinko zvedne i cena za osobu, bude to však jen o 400,- Kč na osobu, což si myslím není žádná tragédie. Pokud se k nám příští rok chcete přidat, tak už nyní přijímám předrezervace, se kterými však raději neváhejte moc dlouho, letos bylo plně obsazeno již v lednu!!!

Tak zase za rok, na Medesách!!!

P.S.: Fotografie naleznete ve stejnojmenné fotogalerii zde.