Píšťany 14.-15.5.2022

Po jednoleté pauze jsme se zase vydali na pískovnu v Píšťanech, kde se v této době ke tření shromažďují candáti. Cíl pro focení tedy byl jasný. I tentokrát jsme to pojali s přenocováním a večerním grilováním, u kterého jsme samozřejmě vymysleli nejednu další potápěčskou výpravu. :-) .

V sobotu dopoledne jsme se zde sešli v celkem hojném počtu. Přidala se k nám tentokrát i parta DSD, díky kterým to však pod vodou bylo dost rozkopané, ale abych jim nekřivdil, svůj podíl na tom měli i freediveři se svými dlouhými ploutvemi. Přesto jsme si ponor užili a potkali velké množství hnízdících candátů. Vrak lodi a části mostu Barikádníků se však moc fotit nedaly.

Na noční ponor díky vydatnému grilování a vychlazenému pivu opět nedošlo, ale myslím, že večer jsme si všichni pěkně užili. :-)

No a v neděli po snídani jsme se samozřejmě vydali na druhý ponor. Bylo nás tu již mnohem méně, což se pozitivně odrazilo na viditelnosti pod vodou. Nejdříve jsme si prohlédli vrak lodi, na kterém jsme našli i truhlu s pokladem. Jednalo se o lahve vína, které sem uložili místní potápěči, takže jednu lahev místního vína z žernoseckého vinařství jsem si s sebou odnesl domů. :-) Zavítali jsme i na vzdálenější části mostů, které byly candáty doslova posety. Akorát na toho sumce a želvu jsem opět neměl štěstí.

Myslím, že je skoro jasné, že se sem vypravíme na víkend i v příštím roce. Neznám totiž u nás žádnou jinou lokalitu, kde by se během jednoho ponoru dalo vidět tolik candátů na jednom místě.