Mlýnice 11.4.2020

Když už nám v době „coranavirové“ povolili individuální sporty, tak jsme se museli hned vyrazit smočit. Nechtěli jsme jet nikam, kde bude moc lidí a tak jsme vyrazili vyzkoušet některou z přehrad pod Jizerskými horami. Sázeli jsme spíše na Fojtku, kde už jsme před lety byli, ale řekli jsme si, že před tím koukneme ještě na Mlýnici, kde jsme ještě nikdy nepotápěli. A Mlýnice pozitivně překvapila, ze břehu vypadala voda velmi slušně a navíc všude spousta pařících se žab. Hned tedy bylo jisté, co budeme dneska fotit.

Viditelnost ve vodě je okolo dvou metrů, tedy slušné, bereme to nejdřív trošku na hloubku, ale kromě pár škeblí a jednoho ztraceného rybářského prutu tu na nic zajímavého nenarážíme, nikde ani ploutvička. Tak tedy vzhůru na žáby, ty se drží většinou do hloubky jednoho metru a jde o ropuchy obecné. Většinou narážíme na jednotlivé kusy, ale podaří se nám najít i několik pářících se párů. Podél hráze se pak prohání hejna menších okounů.

Takže po dlouhé době zase jeden „prvoponor“ a to prakticky hned za „komínem“. V průběhu létu tu ale viditelnost klesá k nule, takže možná zase za rok na jaře, na žáby. ;-)