Miličín 22.10.2020

Potřeboval jsem zajet na Miličín, abych zde pořídil pár fotek a hlavně získal podklady pro mapku podvodních atrakcí do připravovaného potápěčského průvodce. Na čtvrtek hlásili celkem slušné počasí a tak jsme sem po obědě na otočku vyrazili.

Ze břehu vypadá viditelnost slušně a jelikož je všední den, tak tu ani nejsou žádní další potápěči. Takže rychle nastrojit a hurá do vody. Pod výcvikovým platem narážíme na pěknou štiku. Je pořádně vypasená, takže tu asi má dostatek potravy. Pak to bereme dolu na dno, abychom zmapovali umístění všech atrakcí. Vše je stále pěkně vyvázáno. Nejdříve tedy projedeme velký okruh a pak malý. Moc se toho tady nezměnilo, akorát klavír už je pořádně rozpadlý. Na konci ponoru jdu očistit pomníček, což se mi trošku vymstí, něčím jsem si pěkně propíchnul rukavici, takže zjišťuji na vlastní kůži, že je voda už opravdu studená.

Za necelou hoďku máme hotovo, tak rychle to zakreslit do papírů, dokud to máme v živé paměti. No a večer pořádně překreslit do mapy jako podklad pro grafika.