Lomeček 9.1.2021

Loni jsme se na Lomeček nějak nestihli vypravit, tak jsme se domluvili, že to hned z kraje nového roku napravíme. Vyrážíme opět celkem brzo, abychom na místě byli mezi prvními. Cesta je to letos velmi zajímavá, jelikož vystřídám hned tři různá vozidla, přepřahat se prostě musí :-D

Když dorážíme na místo, tak už se do vody chystá poměrně velká skupinka potápěčů se skútry. Jdeme se tedy oblékat a rychle do vody, tam lezeme skoro současně a za nimi to bohužel je dost zkopané. Dají se ale najít místa, kde je nádherná viditelnost okolo 10ti metrů, na focení atrakcí to ale není, u nich je to strašně rozkopané. Soustředíme se tedy hlavně na focení ryb, což mi vůbec nevadí. Nejdříve se samozřejmě ukáží jeseteři, vzadu u stromů se pak drží hejno tolstolobiků, kteří plavou společně s kapry a amury. Tolstolobici za ty dva roky pořádně vyrostli, ale hlavně mě k sobě letos několikrát nechali přiblížit na metr až dva a tak se mi konečně podaří udělat několik slušných fotek této zvláštní ryby. Ukáže se nám i candát a štika nám v hejnu bělic ukazuje své lovecké umění. Aby byl výčet viděných ryb úplný, nesmím zapomenout na okouny.

I přes to, že mi stále nějak teče do jednoho rukávu, jsem pod vodou částečně zamrzlého lomu vydržel 75 minut, jinak bych tu byl asi ještě déle, protože stále bylo co fotit. Až doma při úpravě fotek jsem si na jedné z nich všiml i malého štíhlete, ukrývajícího se mezi kameny, tak schválně jestli ho někdo najdete. ;-)

P.S.: Kdo najde štíhle vyhrává zlatého bludišťáka :-D :-D :-D