Leštinka 6.-8.12.2019

Jako již tradičně se na podzim zlepšila viditelnost na Leštince a tak jsme se sem vydali na celý víkend. Letos to je vlastně poprvé, co sem vyrážím potápět, a byl by to pro mě opravdu divný rok, kdybych se na této krásné lokalitě alespoň jednou nepotápěl. A během tohoto víkendu jsem se do lomu ponořil dokonce hned čtyřikrát, z toho dvakrát na noční ponor. Dva nočáky ve dvou dnech, tak to už jsem fakt dlouho neměl.

Viditelnost byla proměnlivá, ale velmi slušná, nahoře tak okolo čtyř metrů a dole i okolo šesti. Navíc na lomu nebylo ani moc lidí, takže jsme se pod vodou s nikým nepletli. Měl jsem tentokrát štěstí hlavně na candáta, které ho jsem potkal na dvou ponorech. Byl celkem klidný a nechal mě k sobě přiblížit skoro na dotek, takže pár slušných fotek vzniklo. Při druhém nočním ponoru jsme pak pod dráty potkali jednookého jesetera, který zde filtroval bahno na dně. No a nechyběli samozřejmě ani okouni, bělice a štika, ta mi ale tentokrát vůbec nechtěla rozumně postát, tekže foto spíše dokumentační. Jiné partě potápěčů se zde dokonce podařilo narazit na zazimovaného sumce, na něj jsme ale bohužel štěstí neměli. Kromě ryb mi tentokrát pod vodou krásně pózovala i Janka, takže po dlouhé době mám na fotkách kromě ryb i nějakou jinou živou duši. :-)

I když už byla skoro polovina prosince, tak mi to nedalo a i tentokrát jsme grilovali. Zvolili jsme pstruhy a myslím, že to byla dobrá volba, tedy alespoň podle ohlasů všech strávníků. Víkend na Leštince se jako vždy vydařil, tady to prostě ani nejde jinak. Díky Ivaně a Lubošovi za skvělé zázemí i prima atmosféru a příští rok určitě zase dorazíme.