Jesenný 2.1.2021

Řekli jsme si, že se do potápění v tom novém roce vrhneme pořádně hned od začátku. A kde jinde začít, než na naší oblíbené domácí lokalitě v Jesenným. Po příjezdu zjišťujeme, že už je lom kompletně pod ledem. Síla ledu je ale jen asi 1,5 cm a tak jde u schodů v pohodě prošlápnout a nemusíme použít pilu. Při jeho lámání se mi ale podařilo protrhnout si rukavici, takže je mi jasné, že mě čeká velmi studený ponor.

Po zanoření mám hned rukavici plnou vody a jsem sám zvědavý, jak dlouho to vydržím. Viditelnost se pohybuje ve všech hloubkách okolo tří metrů. Bereme to nejdříve na výcvikové plato a dál do zátoky. Doufám, že by tu mohla být štika, ale bohužel. Podél břehu to tedy bereme na druhou stranu k leknínům a fotíme listy zamrzlé v ledové krustě. Pak to ještě směřujeme na hloubku a doufáme, že se nám podaří trefit auto. Trefujeme ho úplně přesně a i u něj v hloubce je vidět velmi slušně. Koukneme ještě na konstrukci, ale to už mi je na ruku fakt zima a po 45 minutách to tedy vzdávám a jdu ven.

Potápěčská sezóna 2021 byla úspěšně zahájena a to hned ponorem pod led. A hned plánujeme, kam vyrazíme příští týden. Nejspíše se projedeme trošku dál, až na Lomeček, kde je vždy v lednu parádní viditelnost.