Egypt 2019

Loni na podzim jsme se z časových důvodů do Egypta nedostali a tak jsme sem vyrazili až letos na jaře. Hotel Blue reef resort byl v rekonstrukci a tak jsme nakonec pro pobyt zvolili Elphistone. Pro potápění jsme opět využili skvělých služeb potápěčského centra 3will. Cesta byla tentokrát trošku složitější jelikož letenky z Prahy byly vyprodané a tak jsme museli letět z Brna s mezipřistáním v Ostravě.

Počasí bylo chladnější a větrnější než na podzim, ale dalo se to vydržet. Cílem bylo samozřejmě potkat dugonga a guitaarsharky, na které jsme při předchozích návštěvách neměli štěstí. I když prý z jara na tyto mořské živočichy není sezóna, tak jsme měli štěstí a oba jsme viděli. Pravdou je, že se nám spíše jen ukázali a na pořádné focení nějak neměli náladu, ale už alespoň máme důkaz, že tu opravdu jsou. Štěstí jsme opět měli na karety, které nám krásně pózovaly, potkali jsme jak několik karet obrovských, tak i pravých. Já jsme si přišel na své i ohledně mých oblíbených nahožábrých, kdy se mi podařilo vyfotit několik druhů, které jsem předtím ještě neviděl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dali jsme si i jeden noční ponor, tentokrát na lokalitě Abu Dabab, kde bylo pod vodou pěkně živo. Potkali jsme zde například ghost pipefishe, spící triggerfish, crocodile fish, krevety a spoustu různých ryb. Celou dobu nás provázeli perutýni, kteří využívali světla našich lamp k lovu malých rybek. Jelikož bylo pořád na co koukat a co fotit, tak jsme si nočák protáhli skoro na hodinu a půl.

Týden potápění utekl jak voda, kromě pěkných ponorů jsme si užili i sluníčka a nachytali trošku bronzu. Vynechat jsme nemohli ani návštěvu šíšárny s ochutnávkou vodní dýmky.

Na týdenní potápěčskou dovolenou je Egypt ideální destinací a Marsa Alam nabízí spoustu zajímavých lokalit. Tak snad zase za rok.

Podvodní fotoreport najdete zde.